18 Aralık 2016 Pazar

ESTETİK DİŞ HEKİMİ - I


Estetik diş hekimliği; ağız ve dişleri sağlık ve estetik açıdan ele alan ve uygulamalar yapan diş hekimliği branşıdır. Gülüş tasarımı ise gülüşünüzü özüne sadık kalarak - doğallığı bozmadan; başka bir deyişle kişiye özel ideal gülümsemeyi doğal olarak yenilemektir.


Dişlerimizin esas görevi olan yeme, çiğneme, konuşma işlevleri dışında estetiği; toplum içindeki özgüvenimizi oldukça etkilemektedir. Dişlerimizdeki veya dişetlerimizdeki şekil veya renk bozuklukları, psikolojik problemler yaratabilmektedir.  

Güvenle gülümseyen kişiler hem daha çok güven vermekte hem de enerjilerini çevrelerine özgüvenli bir şekilde yansıtabilmektedirler.

Estetik Diş Hekimliği


Yaş, cinsiyet, yüz hatları, çene kemikleri, dudakların şekilleri, dişlerin renkleri, sıralanış biçimleri ve dişetlerinin şekilleri gibi birçok faktör gülümsemeyi ve gülümseme şeklini etkilemektedir.

Estetik diş hekimi; gülüş tasarımı yaparken tüm bu faktörlerin yanında kişinin sosyal durumunu, aktivitelerini ve isteklerini - beklentilerini göz önünde bulundurmalı; sağlık açısından gerekli olan açılara bağlı kalarak ideal gülüş tasarımını uygulamalıdır.